Filtreleme ölçütü

Stok durumu

Stok durumu

Bellek Kapasitesi

Bellek Kapasitesi

Bellek Tipi

Bellek Tipi

Marka

Marka

Bellek Hızı

Bellek Hızı

İşlemci Modeli

İşlemci Modeli

Soket Yapısı

Soket Yapısı

Ram Slot Sayısı

Ram Slot Sayısı

HDD Desteği

HDD Desteği

Fiyat

Fiyat

  • ₺415,00 - ₺8.024,00

Anakartlar

Anakart (İngilizcemainboardmotherboardbaseboardsystem board veya planar board), modern bir bilgisayar gibi karmaşık bir elektronik sistemin birincil ve en merkezî baskılı devre kartıdırApple bilgisayarlardaki muadiline logic board (lojik kart) denir ve bazen mobo olarak kısaltılır.[1] Fiziksel yapı olarak anakartlar özel alaşımlı bir blok üzerine yerleştirilmiş ve üzerinde RAM yuvaları genişleme kartı slotları devreler ve yongalar bulunan kare şeklinde bir plakadır. Bu plaka çalışma sistemini organize eder. Bu organizasyon anakart üzerindeki yonga setleri sayesinde olur.

Anakart veri yolları

Kişisel bilgisayarlarda 486-PIII seri arasında veri yollarında çok büyük değişmeler olmuştur. 486’larda veri yolu olarak ISA VESA kullanılmıştır. Bu veri yolu artık kullanılmamaktadır. 486’ların son nesilleri Intel Pentium PCI veri yolu üzerinde çalıştılar. PCI veri yolu ISA-VESA veri yolundan daha hızlıdır. Sistemin hızlı olması sayesinde grafik arabirimleri kontrol kartları ve genişletme karlarından çok daha performans sağlanmasına yol açmıştır. Bununla yetinmeyen insanoğlu artık hızına hız katarak AGP veri slotunu kullanmakta ve veri transferine hız katmıştır. PII serisinde yaklaşık bir tane ISA ortalama beş tane PCI ve birtane AGP slotu kullanılmıştır.[kaynak belirtilmeli]

Günümüzde üretilen anakartların çoğu, 2005 yılı itibarıyla kişisel bilgisayar pazarının %96'sından fazlasını elinde tutan IBM uyumlu diye tanımlanan bilgisayarlar içindir.[kaynak belirtilmeli]

Bir anakart, bir backplane gibi, sistem bileşenleri arasındaki haberleşmeyi sağlar, ancak bir backplane'den farklı olarak merkezi işlem birimi ve gerçek zamanlı saat ve bazı çevresel arabirimler gibi diğer alt sistemleri de içerir.

Tipik bir masaüstü bilgisayar, anakartın bir arada tuttuğu mikroişlemcibellek ve diğer gerekli bileşenlerden oluşur. Sabit diskekran ve ses kartları ve diğer çevresel aygıtlar ise anakarta bağdaştırıcı veya kablolarla takılır, ancak modern bilgisayarlarda bu çevresel aygıtların anakarta tümleşik olması giderek yaygınlaşmaktadır.

Aktif filtreler

ASUS ROG STRIX X570-E GAMING AMD X570 DDR4 4400...

Normal fiyat ₺2.886,79 Fiyat ₺2.684,71 -7%
Kullanılabilir: 4 Adet
Rakiplerinizi Gölgede Bırakın
ROG Strix anakartlar, Rakiplerinizi Geride Bırakmanız için gereken üst düzey performansı, özel estetik ile sunar. ASUS Aura, dahili RGB LED'lerin yanında dahili RGB çıkışına bağlı şeritler için, işlevsel ön ayarlara sahip tam RGB aydınlatma kontrolü sağlar. Hepsi de sayısı giderek artan Aura özellikli ASUS donanımları portföyüyle senkronize edilebilir.

Asus Prıme H410M-K Intel® H410 2Xddr4...

Normal fiyat ₺713,90 Fiyat ₺663,93 -7%
Kullanılabilir: 50 Adet

Küçük Şeyler Büyük Farklar Yaratır
Prime H410 serisi tüm deneyimi geliştirecek ince ayrıntılara sahip. Bunlar arasında net ses kalitesi sunan özel codec'ler ve tamamen size özel bir stil oluşturmanızı sağlayan kullanışlı RGB aydınlatma kontrolleri bulunuyor.

Asus Prıme B450M-K B450 2Xddr4 Vga/Dvı 1Xm.2...

Normal fiyat ₺704,45 Fiyat ₺655,14 -7%
Kullanılabilir: 10 Adet

Dayanması İçin Üretildi

ASUS dünyanın lider anakart markasıdır.

Anakartlarımız 1000'den fazla bileşen ve cihazla uyumluluk için

detaylı bir şekilde test edilir ve her yeni model en az 8000 saatlik

sıkı denetimden geçer. Böylece, ASUS anakartınızın her tür ortama

ve uygulamaya uygun olduğundan emin olabilirsiniz. ASUS'u tercih

ederseniz, kendi sisteminizi kurarken sorun yaşamayacağınız garantidir.

Asus Prıme B350M-E B350 2Xddr4 Vga+Dvı+Hdmı 16X...

Normal fiyat ₺820,76 Fiyat ₺763,31 -7%
Kullanılabilir: 5 Adet

Yenilikçi ASUS özelliklerine tek yerden erişim

ASUS AI Suite 3 daha temiz ve daha ilgi çekici bir arayüzle tamamen yeni bir kullanıcı deneyimi sunuyor. ASUS'a özgü tüm özellikleri, tek ve kullanımı kolay bir paket halinde sunuyor; hız aşırtma, enerji tüketimi, fan hızları, voltajlar ve dahası.

Asus Prıme A320M-K A320 2Xddr4 Vga+Hdmı 16X M.2...

Normal fiyat ₺611,63 Fiyat ₺568,82 -7%
Kullanılabilir: 20 Adet

Oyun için Ses

Birleşik dahili özellikler yükseltilmiş ses sağlar

Akıllı tasarım ve üstün donanım, şimdiye kadar yaşamadığınız bir ses kalitesi sunar!

 

Gürültü İzolasyonu

Ses kalkanı hassas analog/dijital ayrımını garantiler ve çoklu katmanlı kesintileri büyük oranda azaltır.

 

Ayrı ses PCB katmanları

Sağ ve sol yollar için ayrı katmanlar her iki kanalın da istikrarlı ve eşit kalite sunmasını garantiler.

 

Ses Eğlencesi

Japon üretimi ses kapasitörleri yüksek kalite parçalar, sıcak ve sizi içine çeken bir sesi, olağanüstü netlik ve doygunlukla sunar.

Gıgabyte Ga-A320M-S2H Ddr4 Hdmı Usb3.1 M.2 Am4

Normal fiyat ₺552,02 Fiyat ₺513,37 -7%
Kullanılabilir: 20 Adet

Smart Fan 5
Smart Fan 5 kullanıcıları, oyun PC'sinin serin kalırken performansını koruyabilmelerini sağlayabilir. Smart Fan 5, kullanıcıların fan başlıklarını anakartın farklı yerlerinde farklı termal sensörleri yansıtacak şekilde değiştirmelerini sağlar. Sadece Smart Fan 5 ile hem PWM hem de Voltaj modu fanlarını destekleyen daha karma fan başlıkları, anakartı daha fazla soğutmayı daha kolay hale getirmek için üretildi.

Karşılaştırmak için ürün eklendi.