Msı Mpg Z490 Carbon Ek X Ddr4 4800(Oc) Atx1200P

MSI MPG Z490 CARBON EK X DDR4 4800(OC) ATX1200P

Oyunlara Tarzınızı Katın

Süper otomobillerden ilham alan tasarımıyla MSI Carbon Serisi'nin en yeni üyesi, hiç olmadığı kadar şaşırtıcı. Benzersiz bir his ve görünüme sahip olan yeni MPG Z490 Carbon EK X, mümkün olan en iyi oyun deneyimini sunmasının yanı sıra MSI Mystic Light RGB ile renkli kişiselleştirme geleneğini de sürdürüyor. MPG Z490 Carbon EK X'in oyun içi gerçek zamanlı bildirimler sunan ön LED şerit aydınlatması ile kişiselleştirme deneyiminizi bambaşka bir seviyeye taşıyın.

MPG Z490 Carbon EK X ile tehlikeli sularda gezin; düşmanlarınızın ruhuna korku salın!

MPG Z490 Carbon EK Xİ

konik karbon fiber tasarıma sahip MPG Z490 Carbon EK X gaming anakart, EK monoblok soğutma çözümü ile birlikte gelir. Hem CPU hem de VRM soğutması sağlayan özel olarak tasarlanmış EK soğutma çözümü, 10. Nesil Intel Core işlemcilerle en yüksek performansa ulaşmanıza ve ağır yük altında dahi ısınma sorunu yaşamadan oyununuza devam etmenize olanak tanıyan sessiz ve üstün soğutma performansı sunar.
MPG Z490 Carbon EK X ile her şeye hazırsınız!

Seçkin Performans Özellikleri
 • Core Boost Teknolojisi: MSI'ya özel Core Boost Teknolojisi ve 8+4 pin güç konnektörlerine sahip birinci sınıf tasarımıyla maksimum performans için hazır.
 • 6 Katmanlı PCB: 6 katmanlı PCB, daha yüksek performans ve uzun ömürlü bir sistem kararlılığı sunar.
 • Digital PWM: En kaliteli bileşenlerden üretilen IR dijital güç yönetimi ile sisteminiz uç noktada koşullarda bile akıcı çalışır.
 • PCIe Steel Armor: Ekran kartlarını bükülmelere karşı korurken aynı zamanda elektromanyetik girişimi engelleyerek daha yüksek performans, kararlılık ve dayanıklılık sunar.
Yeni Nesil Termal Çözüm
 • EK Özel Tasarım Monoblok: Hem CPU, hem de VRM için saf soğutma sunan özel olarak tasarlanmış EK soğutma çözümü.
 • M.2 Shield Frozr: Bu M.2 termal aksesuar, M.2 SSD’lere ekstra sağlamlık kazandırmanın yanında ısıya bağlı tıkanmayı da engelleyerek daha hızlı çalışmalarını sağlar.
 • Pompa Fan Desteği: En iyi akış ve gürültü kontrolü için su soğutma pompası hızlarını kontrol edin.
 • Genişletilmiş Yonga Seti Soğutma Bloğu Tasarımı: Büyütülmüş yonga seti soğutma bloğu tasarımı ile daha iyi ısı dağılımı ve daha etkin soğutma.
Yüksek Hızlı İletim
 • Lightning 20G: Dahili USB 3.2 Gen 2x2 bağlantı noktası, USB 3.2 Gen 1'den 4 kat daha hızlı 20Gbps iletim hızı sunar.
 • Yeni Nesil Wi-Fi 6 Çözümü: MU-MIMO ve BSS Coloring teknolojisi desteğine sahip olan en yeni kablosuz iletişim çözümü ile 2400Mb/sn’ye varan hızlara ulaşabilir.
 • 2.5G Ağ Çözümü: LAN yöneticisi ile birinci sınıf 2.5G LAN özelliği, daha iyi ağ deneyimi sunar.
 • DDR4 Boost: Tamamen izole edilmiş DDR devreleri ile en iyi oyun ve hız aşırtma performansı için saf sinyal iletimini garantiler.
 • Çift Turbo M.2: PCI-E Gen3 x4 desteğine sahip çift M.2 yuvası ile NVMe tabanlı SSD’ler için maksimum seviyede performans.

Üst Seviye Donanım Tasarımı

Yılların tecrübesine sahip olan MSI, yüksek performanslı anakartlar üretmeye yabancı değil. Ar-Ge ve mühendislik ekiplerimiz, sayısız tasarımı gözden geçirip, çok çeşitli yüksek kaliteli bileşenleri değerlendirerek en zorlu koşullar altında dahi güvenilirlik sunan ürünler geliştirdi.

EK Özel Tasarım CPU + VRM Sıvı Soğutma

Hem CPU hem de VRM güç devresi için soğutma sunan özel tasarım EK soğutma çözümü ile 10. Nesil Intel Core işlemcilerin tüm performansından faydalanın, sessiz ve üstün oyun performansının tadını çıkarın.

M.2 Shield Frozr - SSD Performansını Arttırın, Yavaşlamaları Engelleyin

Dünyanın en hızlı SSD’leri bile ısındıklarında performansları düşebilir. Anakartın soğutma bloğu tasarımının bir parçası olarak M.2 Shield Frozr, gelecek nesil M.2 termal tasarımı olarak SSD diskinizin her zaman yüksek performansta çalışması için en iyi soğutma yöntemine sahiptir.

Tam Kontrollü Fan Konnektörleri

MSI anakartları, tüm sisteminizin CPU fanlarının hızlarını ve sıcaklıklarını yönetmenize olanak tanır, böylelikle size serin ve sessiz çalışan bir sistem üzerinde tam kontrol sağlar. Total Fan Control, anakartınıza bağlı tüm fanların denetimini kolay bir arayüz ile gerçekleştirmenizi sağlar. Ayrıca, işlemci ve anakart için, fan hızlarını otomatik olarak ayarlayabilen 4 adede kadar CPU sıcaklık hedefi atamanıza imkan tanır.

Sıvı Soğutma İçin Optimize Edildi

Piyasadaki en popüler All-in-One ve özel sıvı soğutma çözümlerini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır.

12+2+1 Duet Rail Power Güç Tasarımı

12+2+1 Duet Rail Power dijital güç sistemi sayesinde kararlı ve sürekli güç iletimi garantilenir. VRM tasarımı ve Core Boost teknolojisine sahip MPG serisi anakartlar ile en zorlu oyunlarda dahi maksimum performansı ortaya çıkarın ve sürdürün.

Core Boost

Core Boost teknolojisi MSI'ın üstün dizaynını ve optimize edilen güç tasarımını bir araya getiriyor. Böylece işlemcinize daha hızlı ve kesintisiz güç sağlıyor. Çok çekirdekli işlemcilere destek vermesinin yanında CPU için de en uygun koşulları sağlıyor.

1 Saniyede Hız Aşırtma

Daha fazla FPS mi gerekiyor? Daha fazla CPU ve belek gücü mü lazım? MSI Game Boost, bir saniyede hız aşırtma sağlayarak size daha fazla FPS almanız için gereken gereken performans artışını sunar.

Dahili G/Ç Kalkanı

Önceden monte edilmiş olarak gelen G/Ç kalkanı ile montaj süreci sizin için daha güvenli ve kolay geçer. Patent bekleyen bu tasarım G/Ç portlarınızı korumakla kalmaz, aynı zamanda elektrostatik deşarjdan kaynaklanan hasarları da önleyerek oyun için sağlam bir temel oluşturur.

6 Katmanlı PCB

6 katmanlı PCB tasarımı, daha yüksek bant genişliği ve daha yüksek aktarım hızları sağlamasının yanı sıra güvenilirlik sunar.

Sisteminizi PCI-E Steel Armor İle Güçlendirin

Steel Armor, PCB üzerinde çok daha fazla lehim noktasına sahiptir. Böylece ekran kartınızı güçlendirir ve PCI-Express sinyallerinin elektromanyetik girişimlere maruz kalmasını önleyerek daha yüksek bir GPU hızlandırması ile kesintisiz bir oyun deneyimi sunar.

En İyi Anakart Koruması

MSI anakartlar üzerinde bulunan çift kat topraklanmış montaj yuvaları, anakarta zarar verebilecek elektrostatik deşarj (ESD) dalgalanmalarına karşı Çift ESD koruması sunar. Böylece sınırsızca ve güven içinde sisteminizin tadını çıkarabilirsiniz.

Gaming Certified - En İyi Oyun Performansı

MSI anakartlar, en zorlu oyunlar için üretildi. Gaming anakartlarımız oyun laboratuvarlarımızda, internet kafelerde ve dünyanın en iyi eSpor oyuncuları tarafından yine dünyanın en popüler oyunlarında kararlılık ve en iyi performans için test edilmiştir. 24 saatlik kesintisiz online ve offline oyun testleri ile MSI, tümleşik ağ konfigürasyonu, ses iletimi ve FPS performansını mükemmel bir seviyeye ayarlayarak sizlerin de en iyi oyun performansına ulaşmanızı sağlar.
Yalnızca bu testlerden geçen anakartlar “Gaming Certified” statüsüne erişir ve gerçek bir MSI Gaming anakart olduklarına dair sertifikalandırılırlar.

Mystic Light ile Oyun Sisteminizi Kişiselleştirin

MSI Mystic Light ile 16.8 milyon renk ve 29 farklı LED efekti arasından dilediğinizi seçerek canlı RGB aydınlatma efektleri ve renklerle sisteminizi kişiselleştirin.

Mystic Light Extension

Sisteminizin görünümünden henüz tatmin olmadınız mı? MSI Mystic Light Extension ile oyun sisteminizi RGB LED şeritlerle donatabilir, senkronize edebilir ve RGB destekli anakartınız üzerindeki girişler sayesinde tüm ışıklandırmayı tek bir yazılım içinden özelleştirebilirsiniz.

Geliştirilmiş Performans

İster bir oyuncu, ister PC tutkunu olun, gelişmiş özellikler ve en son teknolojiyle donatılmış olan yüksek performanslı MSI anakartlar sayesinde karşınıza çıkabilecek her türlü zorluğun üstesinden gelebilirsiniz.

Üst Düzeyde İstikrar ve Uyumluluk Testi

MSI, en zorlu şartlar altında testlerini gerçekleştirdiği popüler markaların belleklerinin sisteminizde her görevde istikrarlı çalışmasını prensip edinmiştir. Bellek iş ortaklarımız olan Corsair, Crucial, Kingston, G.Skill ve daha birçok marka bellek modüllerini ve konfigürasyonlarını optimize ederek hız aşırtma performansının iyileştirilmesini sağlar.

Hızlı ve Geleceğe Hazır Depolama

MSI MPG Z490 Gaming EK X anakartlar en güncel depolama standartlarının tümünü destekler. Herhangi bir ultra-hızlı depolama aygıtını bağlamanıza olanak tanıyan bu özelliği, size oyun içinde avantajlar sağlar. Oyunlara daha hızlı başlayın, seviyeleri daha hızlı yükleyin ve böylelikle düşmanlarınıza karşı gerçek bir avantaja sahip olun.

Intel Optane Bellekler İçin Hazır

Bu yeni teknoloji harikası, bellek ve depolama cihazlarında oyunun kurallarını değiştirecek bir performans sunuyor. Optane bellekleme özelliğini devreye sokarak depolama cihazlarınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilir, oyun sisteminizi çok daha hızlı hale getirebilirsiniz!

Dragon Center - Tek Bir Uygulama İle Oyun Sisteminiz Üzerinde Tam Kontrol

Gelişmiş anakart özelliklerinin kontrolünü elinize almanız için yeniden tasarlanan Dragon Center, bir dizi MSI yardımcı yazılım programını tek bir merkezde toplayarak optimizasyonu yeni bir seviyeye taşıyor.

WiFi 6 ve Gerçek MU-MIMO Teknolojisi
En yeni OFDMA ve iki yönlü MU-MIMO teknolojilerine destekleyen WiFi 6, sinyal yoğunluğunun yüksek olduğu ortamlarda dahi 4 kata kadar ağ kapasitesi ve verimlilik sağlar. Veri paketini aynı anda yalnızca bir cihaza gönderebilen WiFi 5 ile kıyaslandığında, WiFi 6 aynı ağdaki tüm cihazlara aynı ve uyumlu bant genişliğini verimli bir şekilde dağıtır.
Audio Boost 4 İle Profesyonel Stüdyo Sınıfı Ses Kalitesi
Audio Boost 4 ile mümkün olan en derin ses deneyimini yaşayın. MSI anakartlar uzun yıllara dayanan tecrübesiyle oyunculara gerçek ve en iyi sesi sunuyor. En yüksek ses kalitesi için üst sınıf bileşenleri kullanan Audio Boost 4, oyun oynarken rakiplerinize karşı size açık bir avantaj sağlar. Nefes kesici bir ses deneyimi ile oyunun kurallarını değiştiren dinamik ses sahnelerinin keyfini tadacaksınız. Audio Boost 4 kullanarak gözleriniz kapalı bir şekilde düşmanlarınızın yerini tespit edebilirsiniz.
MSI MPG Z490 CARBON EK X DDR4 4800(OC) ATX1200P
Genel Özellikler
Kullanım AlanıMini-ITX
İşlemci TipiIntel
İşlemci Desteği10. Nesil Intel Core / Pentium Gold / Celeron
YongasetiIntel Z490
Soket YapısıLGA 1200
Ram TipiDDR4 4800(OC)/ 4600(OC)/ 4533(OC)/ 4400(OC)/ 4300(OC)/ 4266(OC)/ 4200(OC)/ 4133(OC)/ 4000(OC)/ 3866(
Ram Kapasitesi128GB
SATA6x SATA 6Gb/s
RAIDRAID 5, RAID 0, RAID 10, RAID 1
M.22 x M.2
PCI-E Slot3 x PCI-EX16 / 2 x PCI-EX1
PCI Express X163x PCIe 3.0 x16 slots*
Ses GirişiRealtek® ALC1220 Codec
Ethernet (LAN)1x Realtek RTL8125B 2.5Gbps LAN
USB 2.06x USB 2.0 ports
USB 3.02x USB 3.2 Gen 1, 5x USB 3.2 Gen 2
Msi
4719072736965

Teknik Özellikler

Bellek Kapasitesi
128 GB
Bellek Tipi
DDR4
Bellek Hızı
3866 MHz
4000 MHz
4133 MHz
4200 MHz
4266 MHz
4300 MHz
4400 MHz
4533 MHz
4600 MHz
4800 MHz
İşlemci Modeli
Intel
Soket Yapısı
1200
Ram Slot Sayısı
4 Adet
HDD Desteği
SATA6

aynı kategoride bulunan diğer 8 ürün:

VadeAylıkToplam
1₺3.709,60₺3.709,60
2₺1.917,86₺3.835,72
3₺1.289,70₺3.869,11
4₺983,04₺3.932,17
5₺794,60₺3.972,98
6₺665,87₺3.995,23
VadeAylıkToplam
1₺3.709,60₺3.709,60
2₺1.917,86₺3.835,72
3₺1.289,70₺3.869,11
4₺983,04₺3.932,17
5₺794,60₺3.972,98
6₺665,87₺3.995,23
VadeAylıkToplam
1₺3.709,60₺3.709,60
2₺1.917,86₺3.835,72
3₺1.289,70₺3.869,11
4₺983,04₺3.932,17
5₺794,60₺3.972,98
6₺665,87₺3.995,23
VadeAylıkToplam
1₺3.709,60₺3.709,60
2₺1.917,86₺3.835,72
3₺1.289,70₺3.869,11
4₺983,04₺3.932,17
5₺794,60₺3.972,98
6₺664,02₺3.984,11
VadeAylıkToplam
1₺3.709,60₺3.709,60
2₺1.917,86₺3.835,72
3₺1.289,70₺3.869,11
4₺983,04₺3.932,17
5₺794,60₺3.972,98
6₺664,02₺3.984,11
VadeAylıkToplam
1₺3.709,60₺3.709,60
2₺1.917,86₺3.835,72
3₺1.289,70₺3.869,11
4₺983,04₺3.932,17
5₺794,60₺3.972,98
6₺664,02₺3.984,11
VadeAylıkToplam
1₺3.709,60₺3.709,60
2₺1.917,86₺3.835,72
3₺1.289,70₺3.869,11
4₺983,04₺3.932,17
5₺794,60₺3.972,98
6₺665,87₺3.995,23
VadeAylıkToplam
1₺3.709,60₺3.709,60
2₺1.917,68₺3.835,35
3₺1.289,70₺3.869,11
4₺983,04₺3.932,17
5₺794,60₺3.972,98
6₺665,87₺3.995,23

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.
Karşılaştırmak için ürün eklendi.