Gıgabyte Z490 Gamıng X Ddr4 4600(Oc)/2133Mhz Hdmı 1200P

GIGABYTE Z490 GAMING X DDR4 4600(OC)/2133MHz HDMI 1200p

Gigabyte Z490 GAMING X
Intel Z490 GAMING X Anakart, Direkt 11+1 Fazlı Güç Tasarımı, 2 Yollu CrossFire Çoklu Grafik, cFosSpeed'li Intel GbE LAN, USB 3.2 Gen2 Type-A, Termal Korumalı Çift M.2, Smart Fan 5, Ultra Durable Teknolojili Dual Armor, RGB Fusion 2.0, Q-Flash Plus
 • 10. Nesil Intel Core İşlemcileri Destekler
 • Çift Kanallı ECC olmayan, Arabelleksiz DDR4 Bellek
 • Intel Optane Bellek Uyumlu
 • DrMOS ile Direkt 11 + 1 Fazlı Dijital VRM Çözümü
 • 5W/mK Termal İletkenlik Pedli Genişletilmiş VRM Soğutucu
 • cFosSpeed Internet Hızlandırıcı Yazılımı ile Intel GbE LAN
 • Dual Armor ve Ultra Durable tasarımlı çoklu grafik desteği
 • Yüksek Kaliteli Ses Kapasitörleri ve Ses Gürültü Korumasına sahip ALC1200 Çok Kanallı Ses
 • Çift ultra-hızlı M.2 PCIe Gen3 x4 (Termal Korumalı ve SATA arayüzlü)
 • 10Gbps’e kadar hız desteği ile Intel USB 3.2 Gen2 Type-A
 • RGB Fusion 2.0 destekli Adreslenebilir LED ve RGB LED Şeritler
 • Smart Fan 5, Çoklu sıcaklık sensörleri, Fan Stop, Hibrit Fan Başlıkları
 • Q-Flash Plus teknolojisi ile işlemci, bellek ve grafik kartı takmadan BIOS güncelleme imkanı
 • CEC 2019 Hazır, Basit Bir Tıklamayla Gücü Tasarruf Edin
 • Yıldırım Hızında Intel Thunderbolt 3 AIC Desteği

DrMOS ile 11+1 Fazlı Dijital VRM Tasarımı

Z490 GAMING X, DrMOS’a sahip 11+1 fazlı dijital CPU güç tasarımını kullanır. Bu sayede daha iyi termal performans ile CPU'ya daha temiz ve daha verimli güç dağıtımı sağlayarak, yüksek CPU frekanslarında ve ağır yük altında dahi kararlılık sunar.

Dahili G/Ç Kalkanı ile Gelişmiş Termal Tasarım

 • 1. MOSFET Soğutucular: Genişletilmiş soğutucunun yüzey alanı, ısı dağılımı yüzeyini arttırarak ve estetiği koruyarak termal performansı artırır.
 • 2. Kalın Termal Ped: Termal pedin 1,5 mm'ye kadar geliştirilmiş kalınlığı, MOSFET'lerin üstün ısı yayılımını sağlar.
 • 3. Hava Akışı İçin Oluklu Tasarım: Hava akışı ve toplam temas yüzeyini arttıran oluklu tasarım.

4600MHz ve Ötesi İçin DDR4 XMP Desteği

Gigabyte, 4600MHz ve ötesi için uyumluluk sağlayan test edilmiş ve kanıtlanmış bir platform sunuyor. Bu performans artışına ulaşmak için yapılması gereken tek şey, bellek modüllerinin XMP özellikli olduğundan ve XMP işlevinin Gigabyte anakartında etkinleştirildiğinden emin olmaktır.

Korumalı Bellek Yolu

Harici parazitlerden korunması için tüm bellek yolları geniş bir zemin tabakası ile korunan PCB iç katmanının altındadır.

2 Yollu CrossFire Çoklu Grafik

Çoklu grafik yapılandırması, çözünürlükten ödün vermeden en yüksek kare hızlarını talep eden oyun meraklıları için daha iyi grafik performansı sunar.

PCIe 4.0 Tasarımı

Çoğu oyuncu ve PC tutkunları için yüksek bant genişliğine sahip depolama ve yüksek performanslı ekran kartları kritik öneme sahiptir. Bu anakart en yeni cihazlara destek sunmak için çığır açan PCIe 4.0 sınıfı donanım tasarımını kullanır.

Çift NVMe PCIe Gen3 x4 M.2 Konnektörler

Gigabyte Anakartları, sistem potansiyelini en üst düzeye çıkarmak isteyen PC tutkunlarına M.2 teknolojisini sunmaya odaklanmıştır.

Gigabyte Ultra-Verimli M.2 Termal Koruma

Dayanıklılığı ön planda tutarak Gigabyte, M.2 SSD’ler için termal bir çözüm sunar. M.2 Termal Koruma, sorun haline gelmeden M.2 SSD’lerdeki ısıyı dağıtmaya yardımcı olur ve darboğazları önler.

CFosSpeed İnternet Hızlandırıcısı Ağına Bağlı Intel GbE LAN

Intel GbE LAN, kalabalık LAN ortamlarında daha iyi yanıt vermeyi sağlamak, internet hızını arttırmak ve düşük ping süreleri sağlamak için yardımcı olan bir ağ trafiği yönetimi uygulaması olan cFosSpeed'e sahiptir.

Endüstrinin Önde Gelen LAN Statik-Elektrik ve Dalgalanma Koruması

Gigabyte anakartları, IC'leri geleneksel IC'lere kıyasla ESD direnç düzeylerinin 3 katına kadar kullanır. Bu, anakartın ve bileşenlerinin statik elektrikten kaynaklanan olası hasarlara karşı daha iyi korunmasına yardımcı olur. Gigabyte anakartlar, anakartınızı ve PC'nizi güç dağıtımındaki herhangi bir dalgalanmadan koruyan özel anti-dalgalanma IC'lerine de sahiptir. PC, herhangi bir potansiyel düzensiz ve tutarsız güç dağıtımı ile başa çıkmak için donatılmıştır.

USB 3.2 Gen2 Kontrolcü

Intel'in USB 3.2 Gen2 ana bilgisayar denetleyicisi, 10Gbps'ye kadar hızlarda USB 3.2 Gen2 bağlantı noktası sağlar. USB Type-A konektörü üzerinden kullanılabilen USB 3.2 Gen2, önceki nesle göre iki kat daha fazla bant genişliği ve USB2.0 ve 3.0 ile geriye dönük uyumluluk ile çok daha iyi durumda.

Önceden Kurulmuş G/Ç Kalkanı

Entegre bir G/Ç koruması ile Gigabyte Ultra Durable PC'yi oluşturmak daha da kolay

Smart Fan 5
Smart Fan 5 kullanıcıları, oyun PC'sinin serin kalırken performansını koruyabilmelerini sağlayabilir. Smart Fan 5, kullanıcıların fan başlıklarını anakartın farklı yerlerinde farklı termal sensörleri yansıtacak şekilde değiştirmelerini sağlar. Sadece Smart Fan 5 ile hem PWM hem de Voltaj modu fanlarını destekleyen hibrit fan başlıkları, anakartı daha fazla soğutmayı daha kolay hale getirmek için üretildi.

 • 5 Fan/Water Pompa Bağlantıları
 • 6 Sıcaklık Sensörü
 • Tüm Fan Pin Başlıkları, Hibrit Fan Başlıklarına Yükseltildi
 • Birlikte Çalıştırılabilir Fanlar ve Sensörler
 • Fan Kontrolü için Sezgisel Kullanıcı Arayüzü

Fan Stop - Smart Fan Kontrol Tasarımı

Belirtilen eşiğin altına düştüğünde herhangi bir fanın tamamen durmasını sağlayan Fan Stop ile fan sessizliğini elde edin. Sensörün hangi sıcaklıkta ve hangi sıcaklıkta ayarlandığına bağlı olarak hangi fanın durduğu - tüm bunlar sizin isteğinize göre özelleştirilebilir.

Hibrit Fan Pin Bağlantı Başlığı

Sıvı soğutma kurulumunuz üzerinde tam kontrol sağlayın! Smart Fan 5, Hibrit Fan Pin Başlıkları veya harici termistör sensörleri aracılığıyla akış hızı ve su sıcaklığı hakkında ikinci bir bilgiyi alır - PC'nizde mutlak ustalık sağlar.

* Tüm Hibrit Fan Başlıkları, fan veya pompa olsun, farklı PWM veya Voltaj modlu soğutma cihazının türünü otomatik olarak algılayabilir

RGB Fusion 2.0 ile Çok Bölgeli Işık Gösterisi Tasarımı

Z490 Gaming X anakart, RGB Fusion 2.0, Adreslenebilir LED'lerle daha da iyidir. RGB Fusion 2.0, kullanıcılarına bilgisayarları için dahili RGB ve harici RGB/Adreslenebilir LED ışık şeritlerini kontrol etme seçeneği sunar. Zaten renkler ve desenlerle dolu olan özellik, Z490 Serisi Anakartlarındaki RGB Fusion 2.0, Adreslenebilir LED desteği ile yükseltildi. Her LED'in dijital olarak adreslenebildiği harici Adreslenebilir LED şeritleri ile kullanıcılar daha da fazla desen, stil ve aydınlatma yaşayabilir ve PC'lerini yaşam biçimlerini yansıtacak şekilde uyarlayabilirler.

RGB Fusion 2.0 Yazılımı

Sezgisel kullanıcı arayüzü ile RGB Fusion 2.0, desteklenen tüm cihazlarda aydınlatma efektlerini özelleştirmek için size daha iyi bir çözüm sunar. Göz kamaştırıcı bir ürün yelpazesi ile desteklenen RGB Fusion, hepsini bir araya getiren, aksesuarlarınızın aynı tempoda senkronize bir şekilde çalışmasını sağlayan bir yazılımdır. Anakartlardan grafik kartlarına ve çevre birimlerine kadar, oyun donanımınızı kendi stilinizle kişiselleştirebilir ve profilleri paylaşarak sisteminizi gururla sergileyebilirsiniz. Buna ek olarak, yeni oyun modu, size en sürükleyici oyun deneyimini sunmak için aydınlatma efektlerini seçilen oyunlarla etkileşimli hale getirir.

Gigabyte RGB Fusion Programı

Sadece bilgisayarınızı renklendirmeyin, arkadaşlarınızın gıpta edeceği bir sanat eseri yapın. Gigabyte RGB Fusion mobil uygulaması ile kullanıcılar oyun sistemleri içerisindeki aydınlatmayı izleyip kontrol edebilirler. Bu, kullanıcılara farklı modlar için renkleri ve hızları deneme ve ayarlama gibi kolay erişim imkânı sağlar ve tüm bu ayarlamaları yaparken kullanıcıların klavye ve monitörün başında olmasına gerek kalmaz.

Yüksek Kaliteli Ses Kapasitörleri

Gigabyte anakartları ileri teknoloji ses kapasitörleri kullanıyor. Bu yüksek kaliteli kapasitörler, oyuncular için en gerçekçi ses efektlerini sağlamak için yüksek çözünürlüklü ve gerçekçi ses sunmaya yardımcı olur.

Ses Gürültüsü Koruması
Gigabyte anakartlar, anakartın hassas analog ses bileşenlerini PCB seviyesindeki olası gürültü kirliliğinden ayıran bir ses gürültü koruma özelliğine sahiptir.

Katı Pin Güç Konnektörleri
Z490 anakartlar, CPU aşırı yüklenirken sabit ve kararlı güç kaynağı sunmak için ATX 24pin ve ATX 12V 8pin + 4pin güç konektörlerine sahiptir.

Sağlam Pin Güç konnektörü avantajları:

 • Elektrik için daha büyük temas alanı
 • Daha yüksek güç ve üretilen ısıyı sürdürmek için daha fazla metal miktarı
 • Ultra dayanıklı ve uzun ömürlü

Kükürtlenmeye Karşı Koruma Başladı

Havadaki kükürt bileşikleri kimyasal onarım yapan küçük dirençlere nüfuz edebilir ve bu dirençlerin açılıp kısalmasına neden olabilir. Bunlardan herhangi biri gerçekleşirse anakart çalışmaz hale gelir. Dirençleri Anti-Kükürt Tasarımıyla donatarak Gigabyte Ultra Durable Anakartlara yepyeni bir anlam kazandırdık.

Yenilenmiş BIOS
BIOS, ilk kurulum sırasında kullanıcılar için en uygun ayarlamayı yapar. Yeni bir GUI ve daha kolay işlevselliklerle, Gigabyte, kullanıcıların yeni sistemlerini kurarken BIOS'u kendi istedikleri gibi yeniden yapılandırmasına olanak sağlar.
Uygulama Merkezi
Gigabyte APP Center, tüm Gigabyte MB yardımcı programlarının ve sürücülerinin yararlı bir portalıdır, APP Center'dan kurmak istediğiniz herhangi bir programı seçebilir ve en son yardımcı programlar ve sürücülerle güncellemenizi sağlayabilirsiniz
asyTune
Gigabyte'ın EasyTune uygulaması, kullanımı kolay ve basit arayüzü ile kullanıcıların Windows ortamında sistem ayarlarının ince ayarlarını yapmalarına veya sistem, hafıza hızlarını ve voltajlarını ayarlamalarına izin verir. Smart Quick Boost ile bir tıklama, otomatik olarak sisteminizi hız aşırtmaya alır, daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuz da size performans artışı verir
@BIOS
Gigabyte @BIOS uygulaması, sisteminizin BIOS'unu basit ve düzgün bir grafik kullanıcı arayüzü kullanarak Windows içinden güncellemenizi sağlar. @BIOS, Gigabyte sunucularından en son sürümü otomatik olarak indirebilir veya BIOS'unuzu bilgisayarınızdaki bir dosyadan güncelleyebilirsiniz. @BIOS ayrıca mevcut BIOS'unuzu bir dosyaya kaydetmenizi, önceki BIOS'unuzu bir görüntüden kurtarmanızı ve BIOS'unuzu bir görüntüye yedeklemenizi sağlar.
4K Ultra HD Desteği
4K çözünürlük, yatay eksende yaklaşık 4000 piksel, bugünün standart HD piksel yoğunluğunun dört katından fazlasını kullanan, yüksek çözünürlüklü içerik sunumunda bir sonraki teknolojik kilometre taşıdır. Gigabyte anakartlar, HDMI üzerinden yerleşik Intel HD Graphics ile yerel 4K desteği sağlar.

HDMI - Yeni Jenerasyon Çoklu Media Arayüzü
HDMI yüksek çözünürlüklü multimedya arayüzü, tek bir kablo sayesinde 5 Gb/s'e kadar bant genişliğinde görüntü iletimi ve 8 hat yüksek kalitede ses elde etmenizi sağlamaktadır. Üstün sıkıştırılmamış dijital görüntü ve ses iletimi yapabilen HDMI, 1080p'e kadar ses veya görüntünün canlılığını koruyup benzer arayüzlerde ve dijtal'den analog'a dönüşümlerde kalite kaybı olmadan iletim sağlar. Ek olarak HDMI, HDCP ile uyumlu olmakla birlikte korumalı medya içerikleri ve Blu-ray/HD DVD ile playback yapmanıza olanak sağlar.
GIGABYTE Z490 GAMING X DDR4 4600(OC)/2133MHz HDMI 1200p
Genel Özellikler
Kullanım Alanı Oyun (Profesyonel)
İşlemci Tipi Intel
İşlemci Desteği 10.Nesil Intel ® Core ™ i9 işlemciler / Intel ® Core ™ i7 işlemciler / Intel ® Core ™ i5 işlemciler
Yongaseti Intel Z490
Soket Yapısı LGA 1200
Ram Tipi DDR4 4600(O.C.)/ 4500(O.C.)/ 4400(O.C.)/ 4300(O.C.)/4266(O.C.) / 4133(O.C.) / 4000(O.C.) / 3866(O.C.
Ram Kapasitesi 128GB
SATA 6 x SATA 6Gb / s konektör
RAID RAID 1, RAID 5, RAID 0, RAID 10
M.2 2 x M.2
PCI-E Slot 3 x PCI Express x1 , 1 x PCI Ekspres x16 (PCIEX16), 1 x PCI Express x16 (PCIEX4)
Ses Girişi Realtek ® ALC1200 codec bileşeni
Ethernet (LAN) Intel® GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit)
USB 3.0 7 x USB 3.2 Gen 1 bağlantı, 4 x USB 2.0 / 1.1 bağlantı noktası, Arka panelde 1 x USB 3.2 Gen 2 Tip-A
HDMI 1x HDMI
Wi-Fi Yok
Kasa Yapısı ATX
Garanti 24 Ay Garanti

Gigabyte
4719331808365

Teknik Özellikler

Bellek Kapasitesi
128 GB
Bellek Tipi
DDR4
Bellek Hızı
2133 MHz
2933 MHz
3000 MHz
3866 MHz
4500 MHz
4600 MHz
İşlemci Modeli
Intel
Soket Yapısı
1200
Ram Slot Sayısı
4 Adet
HDD Desteği
SATA6

aynı kategoride bulunan diğer 8 ürün:

Vade Aylık Toplam
1 ₺1.864,44 ₺1.864,44
2 ₺963,92 ₺1.927,83
3 ₺648,20 ₺1.944,61
4 ₺494,08 ₺1.976,31
5 ₺399,36 ₺1.996,81
6 ₺334,67 ₺2.008,00
Vade Aylık Toplam
1 ₺1.864,44 ₺1.864,44
2 ₺963,92 ₺1.927,83
3 ₺648,20 ₺1.944,61
4 ₺494,08 ₺1.976,31
5 ₺399,36 ₺1.996,81
6 ₺334,67 ₺2.008,00
Vade Aylık Toplam
1 ₺1.864,44 ₺1.864,44
2 ₺963,92 ₺1.927,83
3 ₺648,20 ₺1.944,61
4 ₺494,08 ₺1.976,31
5 ₺399,36 ₺1.996,81
6 ₺334,67 ₺2.008,00
Vade Aylık Toplam
1 ₺1.864,44 ₺1.864,44
2 ₺963,92 ₺1.927,83
3 ₺648,20 ₺1.944,61
4 ₺494,08 ₺1.976,31
5 ₺399,36 ₺1.996,81
6 ₺333,74 ₺2.002,41
Vade Aylık Toplam
1 ₺1.864,44 ₺1.864,44
2 ₺963,92 ₺1.927,83
3 ₺648,20 ₺1.944,61
4 ₺494,08 ₺1.976,31
5 ₺399,36 ₺1.996,81
6 ₺333,74 ₺2.002,41
Vade Aylık Toplam
1 ₺1.864,44 ₺1.864,44
2 ₺963,92 ₺1.927,83
3 ₺648,20 ₺1.944,61
4 ₺494,08 ₺1.976,31
5 ₺399,36 ₺1.996,81
6 ₺333,74 ₺2.002,41
Vade Aylık Toplam
1 ₺1.864,44 ₺1.864,44
2 ₺963,92 ₺1.927,83
3 ₺648,20 ₺1.944,61
4 ₺494,08 ₺1.976,31
5 ₺399,36 ₺1.996,81
6 ₺334,67 ₺2.008,00
Vade Aylık Toplam
1 ₺1.864,44 ₺1.864,44
2 ₺963,82 ₺1.927,64
3 ₺648,20 ₺1.944,61
4 ₺494,08 ₺1.976,31
5 ₺399,36 ₺1.996,81
6 ₺334,67 ₺2.008,00

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.
Karşılaştırmak için ürün eklendi.